Home / Kamera Sistemleri / IP Kameralar / (EVCSN-5805-SBU IP KAMERA)

(EVCSN-5805-SBU IP KAMERA)

GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA TEKNİK ŞARTNAMESİ

 

(EVCSN-5805-SBU IP KAMERA)

 

 

 

 

 

 1. Kamera, 2 Megapiksel 1/2.7” Progressive Scan Sony Exmor görüntü sensörüne sahip, True Day & Night IR dome yapıda IP kamera olmalıdır.

 

 1. Kamera, bir encoder aracılığıyla değil kendinden ethernet bağdaştırıcılı, progresif tarama yapabilen bir IP kamera olmalıdır.

 

 1. Kamera, network üzerinden bağlantı kurulabilmesine olanak sağlayan, dahili 1 adet 10/100 Base-T (RJ-45) Ethernet giriş-çıkışına sahip olmalıdır.

 

 1. Kamera, üzerinde bir IP adresi ile gelmeli veya gerekirse kendine otomatik olarak IP atayabilmelidir.

 

 1. Kamera, herhangi bir program veya ara yüze gerek duymadan internet tarayıcılar aracılığıyla kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlanıp görüntü alınabilmesi, ayarlarının yapılabilmesine olanak sağlamalıdır.

 

 1. Kamera, H.264 formatında 1920×1080 piksel çözünürlükte FULL HD 25 fps resim/saniye kayıt hızını desteklemeli, farklı çözünürlükler kullanıcı tarafından seçilebilmelidir.

 

 1. Kamera dual streaming özelliği ile eş zamanlı H.264 formatlarında video aktarımı yapabilmelidir.

 

 1. Kamerada multi stream desteği bulunmalıdır.

 

 1. Kameranın görüntü çözünürlüğü H264 olarak kamera tarafından desteklenen farklı çözünürlük değerleri arasında çeşitli çözünürlüklerde ayarlanabilmelidir.

 

 1. Kamera, gün ışığında renkli görüntü alabilmesi için minimum 0.08 lux, siyah/beyaz görüntü alabilmesi için 0.001 Lux, IR ledler açık iken 0 lux ışık geçirgenliği değerini desteklemelidir.

 

 1. Kamera, ışık koşullarının düşük olduğu durumlarda daha iyi bir görüntü alınabilmesi için Mekanik IR Cut Filtre özellikli True Day/Night olmalı ve bu özellik Otomatik/açık/kapalı/zaman ayarlı olarak ayarlanabilmelidir.

 

 1. Kamera, gündüz görüntüleri renkli, gece görüntüleri de siyah beyaz olarak sorunsuz bir şekilde izlemeye imkân verecek yapıda en az 42 adet Smart IR led ile minimum 30 metre gece görüş mesafesine sahip kızıl ötesi LED’lere sahip olmalıdır.

 

 1. Kamera üzerinde bulunan IR led’lerin devreye girmesini sağlayan ışık seviyesi algılayan sensor ile otomatik çalışması sağlamalıdır.

 

 1. Kamera, megapiksel çözünürlüğü destekleyen entegre 4mm asferik sabit lense sahip olmalıdır.

 

 1. Kamerada, belirli bölgelerin daha yüksek kalitede, geri kalan bölgelerin daha düşük kalitede görüntülenmesini ve kaydedilmesini sağlayan ROI(region of interest) özelliği bulunmalıdır.

 

 1. Kamerada, hareket olmadığı zaman bant genişliğini gözle görülür bir şekilde düşürerek kayıt süresini en az iki kat uzatabilen Smart Motion özelliği bulunmalıdır.

 

 1. Kamera, görüntülemede açık/kapalı ve seviyesi ayarlanabilen, ışık dengesizliğinin bulunduğu, ışığın az veya fazla, gölge ve güçlü arka ışık olduğu durumlarda ortalama ışık dengesi ile en iyi görüntüyü alabilmesini sağlayan Gelişmiş WDR özelliğine sahip olmalıdır.

 

 1. Kameranın Beyaz Denge ayarı için (AWB) özelliği bulunmalıdır.

 

 1. Kamera, gelen ışık miktarına göre mekanik olarak objektifi kısarak kamera sensörüne giren ışık miktarını ayarlayan asperik oto iris lensle sabit olmalıdır.

 

 1. Kamera görüntülemede nesnelerin kenarlarının daha net algılanmasını sağlayan keskinlik ayarı özelliğine sahip olmalıdır.

 

 1. Kameranın Parlaklık ayarı Manuel değerler arasında seçilebilir yapıda olmalıdır.

 

 1. Kameranın Kontrast oranı Manuel değerler arasında seçilebilir yapıda olmalıdır.

 

 1. Kameranın Saturasyon oranı Manuel değerler arasında seçilebilir yapıda olmalıdır.

 

 1. Kameranın farklı ışık ortamlarına göre ayarlanabilir renk tonu olmalıdır.

 

 1. Kameradan gelen canlı görüntülerin üzerine, zaman ve tarih bilgileri ile kullanıcı tarafından kameraya verilen özel harf veya rakam içeren bilgiler eklenebilmelidir.

 

 1. Kameraya minimum 5 farklı kullanıcı tanımlanabilmeli, tanımlanan kullanıcıya farklı yetki seviyesi verilebilmelidir.

 

 1. Kameranın frame hızı ve bant genişliği kontrol edilebilmelidir.

 

 1. Kamera, TCP/IP, IPv4, RTP, RTMP, UPnP, ARP, RTSP, UDP, HTTP, PPPoE, DDNS, DHCP, NTP,DNS haberleşme protokollerini desteklemelidir.

 

 1. Kameranın yazılım güncellemesi HTTP kullanarak kendi üzerinden yapılabilmelidir.

 

 1. Kamera IOS/Android Uygulama yazılımlarını destekleyecektir.

 

 1. Cihazın, IP kamera yazılımları tarafından kullanılabilmesi için UPnP kurulumu kolay ve hızlı olmalıdır.

 

 1. Kamera beraberinde IP adresi farketmeksizin aynı marka cihazların IP adreslerinin otomatik olarak bulunmasını sağlayan IP Tarama programı ile birlikte verilmelidir.

 

 1. Kamera web arayüzü üzerinden fabrika ayarlarının geri yüklenmesini sağlamalıdır.

 

 1. Kamera, ONViF standardını desteklemelidir.

 

 1. Kamera ile beraber gelen yazılım ile görüntüler canlı izlenebilmeli, kayıt edilebilmeli, istenen eski kayıtlara erişim sağlanabilmeli, istenen eski kayıtlar izlenebilmeli ve yedek alınabilmelidir.

 

 1. Kamera dış ortamlarda kullanılacağı için en az IP 66 sınıfı dış ortam koruma standartlarını desteklemelidir.

 

 1. Kamera işletim sıcaklığı -10 derece ile +55 derece arasında çalışabilecek yapıda olmalıdır.

 

 1. Kamera, DC 12V 2A besleme ile çalışabilmelidir.

 

 1. Kamera CE sertifikasyonuna sahip olmalıdır.

 

 1. Kamera 2 yıl üretici ya da ithalatçı firma garantisine sahip olmalıdır

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

Check Also

paradox_alarm-sp-40001

Paradox Alarm Sistemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular Elektrik kesintisi durumunda komünikatör arama yapiyor. Bu özelligi kapatabilir miyim? Evet. Elektrik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir