Yeni Haberler
Anasayfa / Alarm Sistemleri / DSC Alarm Sistemleri Kurulum ve Servis Hizmetleri

DSC Alarm Sistemleri Kurulum ve Servis Hizmetleri

dsc-alarm-yetkili-servisDSC Alarm Sistemleri Kurulum ve Servis Hizmetleri

  • Alarm Panellerindeki gelişmelerin paralelinde Dsc Alarm Sistemleri İnternet ve Network üzerinden Alarm Haberalma Merkezi ile online olarak haberleşme sağlayabilmektedir. Merkezi Haber Almaya Bağlantıısı olmayan alarm sistemlerinin yerini alacak olan bu sistem adsl bağlantısı sayesinde Alarm merkezine bilgini ulaşması süresini milisaniyelere düşürmesi açısından bir devrim yaratacaktır. Dsc soygun alarm sistemleri Kanada da üretilmektedir . Soygun ihbar sistemlerinde en tercih edilen bir dünya markası olan Dsc alarm sistemleri Amerikan ve avrupa kalite standardı (CE) (UL) VE ISO 9001 – 9002 belgelerine sahiptir. 15 farklı alarm santrali ve tüm tehditler için özel üretilmiş lı dedektörler tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir. Kablolu ve kablosuz alarm sistemleri, iç alan ve dış alan , hayvan algılamayan pır dedektörler ile her mekana uygun korumalar sunmaktadır.
  • Tüm Türkiyede ve Ankarada DSC Alarm Sistemleriyle iglili SERVİS ,BAKIM ve Montaj hizmetlerini 15 sendir yürütmekteyiz.
  • Firmamız Mühendis ve Teknik Ekibiyle Görüşerek projelerinizi ve ücretsiz keşif hizmetimizi ile ilgili bilgi alabilirsiniz

Güvenlik Sistemleri ihtiyaçlarınız için lütfen irtibata geçin,Alarm Sistemleri,Kamera Sistemleri,Yangın Alarm Sistemi,UYdu Sistemleri,Diafon Sistemleri,Yapısal Kablolama,Diafon Sistemleri…
Alarm Güvenlik sistemleri, eviniz, işyeriniz, olmak üzere ihtiyaca göre uygun sensor  ve detektörler tespit edilerek montajı yapılarak söz konusu yerin güvenliği sağlanmış olur.
Güvenlik Alarm sistemleri , kurulacak mekâna göre detektör ihtiyaçlarını belirlenir. Genellikle iç-ortam için  Pır (Pasif Enfraruj Detektör) hareket algılama detektörleri kullanılır. Detektörler koruma alanı içerisindeki ısı kütlesi hareketinin hızını sürekli ölçerek alarm durumunu belirler.
Alarm  güvenlik sistemlerinde  kullanılan diğer önemli bir detektör ise manyetik kontak dır. Manyetik kontak genellikle kapılara, pencerelere ve benzeri açılır kapanır aksamlara monte edilerek, kontrol edilen noktanın açık ya da kapalı olup olmadığının belirlenmesini ve buna bağlı alarmın devreye girmesini sağlar. Farklı tip detektörler de vardır. PIR ve manyetik kontak haricinde  darbe detektörleri, su baskınına karşı su baskın detektörü, cam kırılmasına karşın cam kırılma detektörü,gaz detektörü,yangın karşı yangın duman detektörü ve ısı detektörü gibi  detektörler de ihtiyaca göre alarm sistemine entegre edilebilir.
Ev alarm sistemleri kablolu ya da kablosuz olmak üzere iki şekilde tasarlanır. Kablolu detektörlerin kablosuz detektörlere göre daha ekonomik olması, dedektörlere kablolu çekmek suretiyle montajı yapılır. Alarm kontrol panellerinin kablolu ve kablosuz olarak birlikte kullanılabilmeleri mümkündür. Bu sebeple kablolu kurulan alarm sistemleri zaman içerisinde mekânın ihtiyaçları doğrultusunda kablosuz olarak genişleme imkânına sahiptir.

DSC ALARM SİSTEMLERİ

DSC Alarm Sistemi panelleri ve çeşitleri nedir? Aşağıda dsc alarm paneli çeşitleri hakkında bilgiler verilmiştir. Alarm sistemi nedir? Alarm sistemi herhangibir hırsızlık teşebbüsünde bunu algılayan sesli,ışıklı ve telefonlara bunu bildiren ve hırsızlığa karşı güvenliğimizi arttıran sistemlerdir.

dsc alarm sistemleri

Piyasada ençok tercih edilen hırsız alarm sistemleri Paradox alarm sistemi,DSC alarm sistemi,Crow Alarm sistemi,GE alarm sistemleridir. Bankalarda , Kuyumcularda ve profesyonel olarak korunması gerekli alanlarda bu alarm sistemleri kullanılmaktadır.

Yukarıda saymış olduğum alarm sistemlerine hertürlü sensör rahatlıkla bağlanabilir ve Alarm Haber alma merkezinden izlenebilmektedirler.

DSC alarm sistemi kalitesi dünyaca ispatlanmış bir hırsız alarm sistemidir.DSC alarm sistemleri, Uzun yıllar sorunsuz teknik servis gerektirmeden çalışmaları ve kolay kurulum ve programlamaları dolayısı ile güvenlik sistemi uygulama firmalarının ve son kullanıcıların çok fazla tercih ettiği bir alarm sistemidir.

1-PC 1616 Alarm Kontrol Paneli

6 / 16 Zone Alarm Kontrol Paneli

* Kart Üzerinde 6 Zone Girişi

* 16 Kablolu ve Kablosuz Zone Kullanımı

* Kart üzerinde 2 Adet PGM Çıkışı

* 8 Adet Şifre Paneli Bağlanılabilir

* 500 Olay hafızası

* 2 Partition (Bölüm)

2-PC 1832 Alarm Kontrol Paneli

8 / 32 Zone Alarm Kontrol Paneli

* Kart Üzerinde 8 Zone Girişi

* 32 Kablolu ve Kablosuz Zone Kullanımı

* Kart üzerinde 2 Adet PGM Çıkışı

* 8 Adet Şifre Paneli bağlanılabilir

* 500 Olay hafızası

* 4 Partition (Bölüm)

3-PC 1864 Alarm Kontrol Paneli

8 / 64 Zone Alarm Kontrol Paneli

* Kart Üzerinde 8 Zone Girişi

* 64 Kablolu Zone Kullanımı

* 32 Kablosuz Zone Kullanımı

* Kart Üzerinde 4 PGM Çıkışı

* 8 Adet Şifre Paneli bağlanılabilir

* 500 Olay hafızası

* 8 Partition (Bölüm)

PC 585 Alarm Kontrol Paneli

4 / 32 Zone Alarm Kontrol Paneli

* Kart Üzerinde 4 Zone Girişi

* 32 Kablosuz Zone Kullanımı

* Kart Üzerinde 2 PGM Çıkışı

* 8 Adet Şifre Paneli bağlanılabilir

PC4020 MAXSYS Alarm Kontrol Paneli

16 / 128 Zone Alarm Kontrol Paneli

* Kart Üzerinde 16 Zone Girişi

* 64 Kablosuz Zone Kullanımı

* 128 Kablolu Zone Kullanımı

* Kart Üzerinde 2 PGM Çıkışı

* 16 Adet Şifre Paneli bağlanılabilir

* 3000 Olay hafızası  * 1500 Kulllanıcı

DSC Alarm sistemlerinde kablolu ve kablosuz alarm sistemlerini bulmamız mümkündür. Kablosuz alarm sistemi ile kablo derdi olmadan evinizin kırılıp dökülmesine mahal vermeden alarm sistemini kurmanız mümkün olacaktır.Aşağıda DSC kablosuz alarm sistemi ekipmanları mevcuttur.

dsc alarm

DSC alarm sisteminin kablolu ve kablosuz sistemleri mevcuttur. DSC alarm sadece PIR ve manyetik kontaklar değil profesyonel, Su baskını,Panik alarm,Duman dedektörü gibi ekipmanların bağlanabildiği profesyonel bir alarm sistemidir.

DSC (Digital Security Controls) Markalı alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır.

Sistem Kullanıcıları için uyarılar :
Alarm sisteminizin yetkili ve eğitimli bir personelce Montaj edildiğine emin olun. Yetkisiz ve bilgisiz personelin alarm sisteminizi Montajı sırasında istenmeyen sonuçlar alınabilir.

Size sunulmus olan Kullanım kılavuzunuzu Lütfen dikkatle okuyunuz. Ve kullanıcıayarları dısındaki Montajcı ayarlarını Montajcınıza danısmadan değistirmeyiniz.

dsc alarm sistemi keypad

DSC Alarm Sisteminizin Bakım Onarım ve Temizliği
DSC Alarm sisteminizde herhangi bir arıza tespit ettiğinizde Lütfen Montajcı Firmanız ile temasa geçerek teknik destek talebinde bulununuz. Bakım ve onarım uygulamaları Sadece yetkili ve eğitimli personel tarafından yapılmalıdır

Alarm sisteminizin Temizlik gerektiren dıs ekipmanları (Sifre Paneli, Dedektör, Manyetik) gibi modüllerin temizliği Deterjan ve alkol benzeri madde içermeyen Nemli bir bez ile yapılmalıdır.

Alarm panelinizin Düzgün ve sağlıklı çalısması için panelinizin ve alarm paneline bağlı olan modülerin montaj edildiği yerin nemli olmamasına dikkat edilmelidir.

dsc

Teknik Servis Çağırmadan önce yapılması gerekenler:
Alarm sisteminizde herhangi bir arıza gerçeklestiğinde Alarm panelinize bağlı olan Sifre paneli sizi Sesli olarak uyaracaktır. Alarm sisteminizdeki arızayı öncelikle kendinizde tespit edebilirsiniz bu konuda size El kitapçığınızda bulunan Arıza Tespit Fonksiyonunu kullanabilirsiniz [*] [2]

Kablosuz Duman Dedektörleri
* Test Butonu ile Kolay Test Yapimi
* Hassasiyeti Düsük ve Yüksek Olarak ayarlayabilme
* Uzun Ömürlü 2 Adet Dahili Pil
* PowerSeries RF 5132 433 Mhz ile Çalisir

Kablosuz Anahtarlar
* 4 Programlanabilir Tus
* Uzun Ömürlü Lityum Pil
* Degistirilebilir Tus Takimi
* Su Geçirmez Yapi

Kablosuz Hareket Dedektörleri
* Kablolu Bravo 3D Board a Sahiptir
* Hayvan Algilamayan (Pet Immunity) 27 Kg Destekler
* 1 Adet Uzun Ömürlü Pil ile Çalisir

433 Mhz Receiver Sifre Panelleri
* 32 Adet Kablosuz Dedektör
* 16 Adet Kablosuz Kumanda Destekler
* Bütün Kablosuz Dedektörler 24 Saat Süresince Kontrol edilir.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

1479197308_1479110477kullancdeneyimi

Arkadaşını Getir Güvenlik Sistemi Kampanyası

Arkadaşını Getir Güvenlik Sistemi Kampanyası ELFA’nın güvenliğini dostlarınızla paylaşın, birlikte kazanın! Arkadaşlarınızı ELFA’ya davet edin hem sizin …