Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / SAMSUNG Kapalı Devre Kamera İzleme (Cctv) Sistemleri

SAMSUNG Kapalı Devre Kamera İzleme (Cctv) Sistemleri

SAMSUNG Kapalı Devre Kamera İzleme (Cctv) Sistemleri

Kapalı devre kamera izleme (CCTV) sistemleri artık sadece akıllı binalarda ve endüstriel tesislerde kullanılmakla kalmayıp, ev, ofis, sinema salonları, bankalar, otoyollar, kamuya açık tüm alanlar ve özel amaçlı yerlerde de kullanılmaktadır.
Pazarın büyümesi ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak kapalı devre izleme sistem ürünlerinde farklılıklar meydana gelmiştir. Kapalı devre kamera izleme (CCTV) sistemleri, analog S-VHS/VHS kasetli kayıt sistemlerinden büyük bir hızla uzaklaşmış, günümüzde yerini tamamen dijital tabanlı hard disk üzerine kayıt yapan sistemlere (DVR) bırakmışlardır. Bu sistemler genel olarak PC tabanlı ve endüstriel sistemler olmak üzere iki ana gurupta toplanmaktadır.
Günümüzde uygulanan büyük projelerin çoğunda, işletme esnasında olası kullanıcı kaynaklı oluşabilecek problemlerin en aza indirgenmesi amaçlı olarak endüstriel tabanlı dijital kayıt cihazları tercih edilmektedir. Dijital tabanlı kayıt sistemleri, TCP/IP bağlantı ile Ethernet, LAN, WAN (internet) üzerinden uzak alan bağlanma, kontrol ve izleme olanağı verirler. İstediğiniz anda,  kayıtlara çok kısa sürede erişmek ve izlemek mümkündür.
Eski kaset tipi kayıtlarda arşivlerde bilgi aramanın bazı durumlarda günlerce sürdüğünü hatırlarsak, 10–15 saniye gibi kısa sürelerde, kayıtlı bilgiyi karşımıza çıkaran DVR teknolojisinin bu özellikleri, CCTV alanında büyük bir devrim niteliği taşımaktadır. Sürekli gelişen görüntü işleme teknolojisi, DVR cihazlarını yakından ilgilenmektedir. Günümüzde kullanılan ve piyasa da bulunan çoğu DVR cihazları MPEG–4 veya MJPEG formatında kayıtları gerçek zamanlı olarak yapabilme imkanı sunabilmektedirler. DVR kayıt cihazları 1.5 – 2.0 TB (Tera Byte) üstünde HDD kapasiteleri ile, görüntüleri aylarca arşiv altına alabilme iimkanı ve bunlara network sayesinde her noktadan erişilebilme olanağı sunabilmektedirler. Dijital sistemin en büyük fayda ve çözümlerinden biri de, kayıtların çok uzun süreli farklı ortamlarda saklanabilmesi ve farklı yollarla (LAN, WAN, vs.) aktarabilmesinin sağlanmasıdır.
90’lı yılların başından itibaren gelişen DVR teknolojisi ile CCTV, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2000’li yıllardan sonra gelişen bir pazar haline gelmiştir. Özellikle Panasonic firmasının öncü olduğu bu teknoloji, artık kendi normları standart olmaya başlayan Samsung, Siemens gibi firmaların katılımı ile hergeçen gün daha da gelişmekte ve son kullanıcı ihtiyaçlarının tamamına cevap verebilir hale gelmektedir.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

1479197308_1479110477kullancdeneyimi

Arkadaşını Getir Güvenlik Sistemi Kampanyası

Arkadaşını Getir Güvenlik Sistemi Kampanyası ELFA’nın güvenliğini dostlarınızla paylaşın, birlikte kazanın! Arkadaşlarınızı ELFA’ya davet edin hem sizin …