Yeni Haberler
Anasayfa / Hizmetlerimiz / Ofis Alarm Sistemleri

Ofis Alarm Sistemleri

Ofis Alarm Sistemleri

Alarm sisteminin üretmiş olduğu tüm sinyalleri (yangınhırsızlıksu baskınıgaz kaçağıpanik alarmısağlık alarmıduress codesabotajaçılışkapanıştest sinyalielektrik kesintisi gibi) PSTN (Telekom Hattı) , GSM / GPRS 8211 TCP/IP gibi iletişim araçları üzerinden Alarm İzleme Merkezine ulaşması ve ulaşan bu sinyallerin Alarm İzleme Merkezi receiver ve otomasyon yazılımı aracılığı ile filtre edilerek operatörler tarafından gerekli emniyet birimleri ve abonelere bildirilmesidir.

Elfa Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm İzleme Merkezi 7 / 24 kesintisiz hizmet vermekte olup, bildirimleri anlık değerlendirerek hızlı çözümler ile herhangi bir güvenlik zaafına izin vermeksizin, profesyonel ve donanımlı ekipler tarafından yönetilmektedir.

BASKI ALTINDA                                 

Sisteme girilen bu şifre mekanda alarm çaldırmamakta olup; izleme merkezine içeriye zorlama şifresi ile girildiğine dair sinyal göndermektedir. Sinyalin alındığı adrese derhal emniyet birimleri yönlendirilir.

    

PANİK ALARM                      

Sessiz alarmdır. Mekanda alarm çaldırılmadan izleme merkezine sinyal gönderilir. Panik alarmı alınan adrese derhal emniyet birimleri yönlendirilir.

YANGIN

Belirtilmiş olan adrese en yakın itfaiye birimi anında yönlendirilir, Aboneye gerekli bilgilendirmeler yapılır.

SAĞLIK YARDIM

Panel veya kumanda üzerinden gelen sinyal doğrultusunda belirtilen adrese ambulans yönlendirilir.. Belirtilmiş olan yakınlarına bilgi verilir.

GAZ KAÇAĞI

Gaz kaçağı alarmı alınması durumunda aboneye bilgi verilir, gerekli durumda bölge gaz dağıtım şirketine (igdaş,ego gibi) ve itfaiye birimlerine bilgi verilir.

SABOTAJ

 

Belirtilen adrese emniyet birimleri yönlendirilir, aboneye ve teknik servis birimine bilgi verilir.

ELEKTRİK

Sistemin kurulu olduğu mekandan alınan elektrik kesinti sinyali abonenin isteği doğrultusunda gerekli yerlere bildirilir.

ZAYIF AKÜ

Abone ve teknik servis birimine bilgi verilerek sistemin çalışır vaziyette bulunması sağlanır.

ALARM SİSTEMİ AÇILIŞ TAKİBİ

Belirtilen saatler dışında sistemin açılması (mesai saati dışında, tatil günlerinde vs.) ve/veya belirtilen saatte alarm sisteminin açılmaması durumunda aboneye bilgi verilmesi.

ALARM SİSTEMİ KAPANIŞ TAKİBİ

Belirtilen saatte alarm sisteminin kapanmaması ve/veya belirtilen  saat ten önce kapanması durumunda aboneye bilgi verilmesi.

WEB USER RAPORLAMA

Alarm sisteminden İzleme Merkezine ulaşan tüm sinyaller ve bu sinyallerin değerlendirme raporları abonelere haftalık olarak e-posta ile ulaştırılır. Ayrıca GSM aboneleri raporlarına ve sistem bilgilerine şifresi ve parolası ile internet üzerinden 24 saat boyunca ulaşabilirler. Raporlar üzerinden sistemin hangi tarihte ve saatte kim tarafından devre dışı bırakıldığı veya devreye alındığı, alınan alarm sinyalinde hangi birimlere bilgi verildiği detaylı olarak takip edilebilir.

altbanner

Ücretsiz Keşif Formu