Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107.YILI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107.YILI KUTLU OLSUN

çanakkaleTürk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının düşmana geçit vermeyerek ileride Kurtuluş Savaşıyla tüm yurda dağılacak bağımsızlık ve özgürlük ateşinin habercisi oldu.
Çanakkale Zaferi, milletimizin etnik köken ve inanç farklılığı gözetmeden yurdun dört bir tarafından gelip vatanı savunmak için göstermiş olduğu muazzam bir birlik ve beraberlik örneğidir.Zaferde milletimiz göstermiş olduğu kahramanlık, cesaret ve vatan sevgisinin yanı sıra, savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhameti de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur.
Çanakkale Savaşlarında verilen olağanüstü mücadele, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ yazdığı şiirde de vurguladığı gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür. Bugün bayrağımızın altında huzur ve güven içerisinde kimsenin boyunduruğu altında olmadan yaşıyorsak, bunu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden şehit ve gazilerimize borçluyuz.
Bu duygu ve düşüncelerimizle Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

çanakkale