Yeni Haberler
Anasayfa / Teknik Bilgiler / Kayıt cihazımın kaç gün kayıt yapacağını nasıl hesaplarım?

Kayıt cihazımın kaç gün kayıt yapacağını nasıl hesaplarım?

Kamera Kayıt SüresiKayıt süresi aslında tamamen sizin elinizdedir. Ortalama ise 0.022 TB olarak kabul edebiliriz.

Kayıt cihazından (analog sistemlerde) veya IP Kameradan ayarladığınız bant genişliği kameranın bir saniyede ne kadar kayıt yapacağını belirlemektedir.

Örneğin: 2048 kbit/s olarak ayarlanan bir kamera saniyede 2048 kilobit kayıt yapacaktır.

2048 kilo bit = 256 kilo byte ‘dır (8 ‘e bölüyoruz)

1 Gün = 86.600 saniye (60x60x24) olduğuna göre 1 günde 256 x 86.600 = 22.169.600 KB kayıt yapar.

22.169.600 KB = 22 GB (GigaByte) = 0.022 TB (TeraByte) ‘dır.

Bu durumda 4 TB bir diske 8 kamera 4 {\displaystyle \div \!\,} 8 (kamera sayısı) {\displaystyle \div \!\,} 0.022 = 22 Gün kayıt yapar.

Yukarıdaki hesap 2048 kbit/s olarak ayarlanan bir kayıt için geçerlidir, bu değer yarıya düşerse kayıt süresi de iki katına çıkacaktır, iki katına çıkarsa da kayıt süresi yarı yarıya azalacaktır.

Başka bir etken de kaydın tam olarak bizim ayarladığımız bant genişliğinde olmaması ve dalgalanmasıdır. Özellikle durağan sahnelerde bu değer düşecek, hareketli sahnelerde yükselecektir. Bu yüzden gün hesabı kesin olarak değil yaklaşık olarak hesaplanabilir.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

dyn

NVR Cihazları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bir NVR cihazı almayı düşünüyorum. Ama hangi cihazı almalıyım?; Nvr cihaz kodları VS (VioStor) ile …