Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / NVR Cihazları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

NVR Cihazları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bir NVR cihazı almayı düşünüyorum. Ama hangi cihazı almalıyım?;

Nvr cihaz kodları VS (VioStor) ile başlar. Vs kodundan sonra gelen ilk rakam kaç HDD aldığını, son iki rakam ise cihazın kaç kamera desteklediğini bildirir. Sonunda yeralan Pro kodu ise cihazın arka kısmında bir VGA çıkışı olduğunu ve buradan direk bir monitör, klavye ve mouse takarak yerel kayıt kontrolü yapabileceğiniz cihaz modelleridir.

Ayrıca ‘’Pro’’ koduna sahip cihazlarda HDD yuvası başına 3 TB HDD, diğer ürünlerde ise 2 TB HDD kullanabilirisiniz.

Cihazların en sonunda yer alan U-Rp kodu ise cihazın Rackmount kabinlere uygun kasa tipine sahip olduğunu bildirir.

NVR ürün karşılaştırma tablosuna aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz;

http://www.qnap.com/images/products/comparison/Comparison_NVR.html

 

16 adet “x” marka kamera kullanarak NVR cihazı üzerine 30 günlük kamera kaydı alabilirmiyim?;

Konu bizimle temasa geçip program talep ederek kaç kamera ile kayıt yapmayı planladığınız konusundaki bilgileri girerek günlük ve aylık ne kadarlık bir alana ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz;

(Not : Size gönderilecek olan hesaplama Qnap’ın kapasitesini değil, sizin kaç kamerada, hangi kalitede kayıt yaparsanız ne kadar alana ihtiyacınızın olacağını hesaplar. Piyasadaki farklı marka NVR cihazı içinde aynı veriler geçerlidir)

Ayrıca, Qnap NVR cihazlarınızdaki kamera kayıtlarınızı Qnap Nas cihazlarındaki Remote Replication özelliği sayesinde yedekleyebilir ve “30 gün sonra var olan kayıtların üzerine yaz” / “x gb boş alan kalınca kayırların üzerine yaz” seçenekleri ile kayıt süresini arttırabilirsiniz.

 

Qnap NVR cihazları ile birlikte hangi model IP kameraları kullanabilirim;

http://www.qnap.com/NVR/CompatibilityX01.html

 

Kullanmayı planladığım kamera listede görünmüyor. Bu konuda yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı?

Qnap’ın Onvif desteği sayesinde bu listede yer almayan Onvif destekli kameraları hiçbir problem olmadan kullanabilirsiniz –ki günümüzde artık birçok kamerada bu destek mevcut. Ayrıca “Generic” kamera desteği sayesinde markası olmayan ucuz kamera modellerini de desteklemektedir. Eğer bu ip kameraları DMZ’te açıp (internet üzerinden erişebileceğimiz sabit bir ip verip, veya yerel network’ünüzde gerekli port yönlendirmelerini yapıp) bizimle temasa geçerseniz, veya İstanbul Güngören ‘de yer alan ofisimizi ziyaret ederseniz test edebiliriz.

 

Qnap aldıktan sonra kamera lisanslarına para ödememiz gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Eğer 40 kameralı bir ürün aldıysanız, hiçbir ek ücret ödemeden 40 kamera ekleyebilir, yeni çıkan Firmware versiyonlarından faydalanarak farklı kamera markaları da ekleyebilirsiniz.

 

Qnap NVR cihazımı ek bir yazılım ile kamera desteğini arttırabilir miyim?

Ne yazık ki bu Qnap tarafında legal olarak mümkün değil. 32 kamera destekleyen bir cihaz, donanımsal olarak 40 kamera destekleyecek şekilde tasarlanmamıştır.

 

Nvr cihazıyla birlikte PTZ kamera Joystick kullanabilir miyim?;

http://www.qnap.com/pro_compatibility_others.asp

Kurulum tavsiyesi:

-Kameraları tek tek eklemenize gerek yok. Kamera ekleme sekmesinde en alt kısımda “arama” tuşuna basın. Bu sizin network’ünüzde yer alan aynı ip aralığındaki bütün kameraları gösterecektir. (Kamerayı ekledikten sonra kullanıcı adı ve şifresini girmeyi ve “uygula” butonuna basmayı unutmayın)

 

Kayıtların üzerine yazma ayarları;

Kamera Ayarları -> gelişmiş ayarlar kısmında “kullanılabilir depo alanı bu deperden azken eski kayıtların üzerine yaz” veya “tüm kayıtları en fazla x gün tut” seçenekleri ile eski kayıtların üzerine yazmasını, böylece “yetersiz disk alanı” uyarısı vermemsi için bu ayarlamaları yapmanızı tavsiye ederim.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Ip-Kampanya

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri Kapalı Devre Kamera (CCTV) Sistemleri Ev, ofis veya iş …