Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / Hırsızlık ve suç oranları artışta!

Hırsızlık ve suç oranları artışta!

3818836Hırsızlık ve suç oranları artışta!
Pandemi ile beraber ekonomik faaliyetlerin durması, uzaktan çalışmaya hızlı geçiş, işletmelere birçok yönden zarar verdi. Zorunlu kapanışlar, bir anda işsiz kalanların yaşadığı stres, sosyal hayatta yaşanan değişiklikler, artan belirsizlikler, bu belirsizliklere ek olarak Covid’in yarattığı psikolojik gerilim; tüm bunların suç oranlarında rakamsal olarak yeniden verilere dayanan ciddi artışlara neden olacağı düşünülmektedir.
Ne yazık ki kriz, kurumların zayıflaması, insanların kendilerini yalnız hissetmeleri, suçlular için belirsizliklerden yararlanılabilecek ortamlar yaratıyor. Geçmiş yıllarda da bu durum benzer ve net bir şekilde rakamlarla örneklenmiştir.
Son alınan verilere göre hırsızlık 10 kat, kaçakçılık 12 kat, cinayet 8 kat, cinsel suçlar 13 kat arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yaptığı hesaplamaya göre, son 11 yılda cezaevi girenlerin sayısı 3.8 kat arttı.
TÜİK’in Kasım 2020’de yayınladığı en güncel veri 2019 yılına ait. Buna göre 2019’da ceza infaz kurumlarına 281 bin 605 kişi girdi. Bu sayı 2009 yılında 74 bin 404 kişiydi. 2009 yılında öldürme suçundan içeri girenlerin sayısı 1.514 iken bu sayı 6 kat artarak 9 bin 574’e yaralamada ise 4.5 kat artarak 34 bin 987’ye çıktı.
Ev Güvenlik Danışmanlarımızakm-nasıl-calisir
Böyle bir dönemden geçerken en çok değer verdiğiniz kişilerin ve evinizin güvenliğini düşünmeniz kadar doğal bir talep olamaz. Uzmanlarımızla dilediğiniz zaman bir keşif randevusu ayarlayabilirsiniz. Sizin ihtiyaçlarınızı dinler, ardından tarzınız ve bütçeniz doğrultusunda size uygun güvenlik sistemlerine ait planı oluştururlar.
İster yalnız isterse aileniz ya da arkadaşlarınızla yaşıyor olun, ev alarm ve güvenlik sistemlerimizin ihtiyaçlarınızı karşılamak adına güvenlik uzmanlarımız tarafından akıllıca tasarlandığından emin olabilirsiniz.
protect-home-imageHer Eve Göre Tasarlanabilen Alarm Sistemleri
     Her evin farklı bir alarm sistemine ihtiyacı olabilir. Arzu ederseniz birbirinden farklı ev alarm sistemlerimizi web sitemizden tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Hareket halindeyken, bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan kullanışlı mobil çözümlerimizi kullanarak ev güvenlik sisteminizi yönetebilirsiniz. Ev alarm sistemlerimiz kolay kullanımları sayesinde evinizde gönül rahatlığıyla yaşamanız için ihtiyacınız olan çoğu güvenlik kriterini sağlar.

 

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Bakırköy Hırsız Alarm Sistemleri

Ev Güvenliği Alarm Kamera Sistemleri

Ev Güvenliği Alarm Kamera Sistemi    Elfa Güvenlik sistemleri ile evinizi kötü niyetli girişimlere karşı korumakla kalmayacak; …