Yeni Haberler
Anasayfa / Plaka Okuma Sistemi / PLAKA TANIMA SİSTEMİ
1-giris-1-cikis-orta-mesafe-hgs-set-2412-13-O

PLAKA TANIMA SİSTEMİ

PLAKA TANIMA SİSTEMİ

1-giris-1-cikis-orta-mesafe-hgs-set-2412-13-OPlaka Tanıma Sistemi, taşıtları (otomobil, otobüs, kamyon vb.) plakalarına bakarak insansız olarak tanıyan bir uygulamadır. Plakaları tanımak için kamera ile gelen görüntüleri kullandığından dolayı, Plaka Tanıma Sistemi bir görüntü tanıma teknolojisidir.
Site otoparkları, ticari otoparklar, karayolları ve güvenlik kontrol noktaları gibi bir çok noktada kullanılan Plaka Tanıma Sistemi, giriş çıkışlar üzerinde daha yüksek kontrol ve denetim sağlar.
Araçların kamera ile çekilen görüntülerinin canlı olarak Plaka Tanıma Sistemi ile incelenmesi ve görüntüdeki plakanın bulunarak yazıya dönüştürülmesi prensibiyle çalışır.
Plaka Tanıma Sistemi, plakayı görerek çalıştığı için, herhangi bir manyetik giriş kartı, OGS veya uzaktan kumanda cihazına gerek yoktur. Araca veya sürücüye hiç bir şey verilmesine gerek yoktur. Aracın tanınması için o aracın daha önce de görülmüş olması gerekli değildir. Misafir araçlar da kolayca tanımlanabilir.
Örneğin, site otoparkına giriş yapmak isteyen bir araç bariyere yaklaşırken kamera görüntüsü Plaka Tanıma Sistemi tarafından incelenir. Plaka, site üyelerinin plaka numaraları ile karşılaştırılarak gelen aracın site üyesi olup olmadığına karar verilir ve site üyesi ise bariyer açılarak aracın geçişine izin verir. İstenirse siteye giriş çıkış saatleri kaydedilerek raporlama da yapılabilir.
Plaka Tanıma Sistemi, insan kontrolüne göre bir çok avantaj sunar. En önemli iki faydası aşağıda açıklanmıştır. Diğer tüm faydaları, aşağıdaki özelliklerin bir sonucu olarak çok çeşitli şekillerde olabilir
Siteniz ve otoparklarınız için sorunsuz ve ideal bir çözümdür.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.