Yeni Haberler
Anasayfa / Plaka Okuma Sistemi / Plaka Okuma Sistemleri

Plaka Okuma Sistemleri

ip kamera

IP Kamera alanındaki gelişmeler, kullanılan teknoloji, yeni buluşlar, geleceğine dair bilgiler. Geçmiş dönem verileri ışığında çok daha bilinçli karar verme şansınız olacak. Bu amaçla sürekli güncel tutulacak “ip kamera rehberi” kapsamlı makale içerikleri sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Zaman zaman içeriklere eklenecek testler,videolar vs. konuyu kavramamız açısından büyük fayda sağlayacaktır.  İçerikleri Güvenlik Sistemleri Hakında bölümünden takip edebilirsiniz.

 

plaka tanıma sistemleri

Farklı boyutlardaki kare ve dikdörtgen plakalar rahatlıkla tanımlanıp kayıt altına alınabilmektedir.

 

  • Gece; düşük ışıkta veya tamamen karanlıkta başarılı sonuçlar alınabilir.
  • Zor koşullarda %90’nin  üzerinde algılama oranına ulaşılabilmektedir.

 

Sokak, cadde, otoban ve site uygulamalında Plakaların IP kameralar ile Tanımlanması

plaka hiz kontrol kameralari

Kırmızı ışık ihlaliEmniyet şeridi ihlaliSürat ihlali

POLNET desteği

Hiz Plaka tespiti

 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

  • Görüntüleme:  Plaka Tanıma: Kamera aracı görüntüler, resmini çeker ve plakayı tanımlar.
  • Kayıt: Araç görüntüleri, plaka, resim, geçiş tarih, geçiş saat, güzergah (gidiş / geliş) bilgileri veritabanına kayıt edilir.
  • Karar Verme: Kullanıcının hazırladığı geçiş listesi ve paralı geçişlerde abonelerin hesap durumuna göre.
  • Görev: Kullanıcının belirlediği kurallara göre bariyeri açmak, alarm çalmak, E-mail göndermek gibi programlanmış işleri otomatik olarak gerçekleştirir.
  • Yönetici program veri Güncellemesi: Her geçiş işleminde aracın giriş /çıkış bilgileri güncellenir, çıkış noktasında abone otomatik ücret hesaplaması yapılır, bakiyesi güncellenir.

 

PLAKA TANIMA UYGULAMASI

Site, otel, hastane, okul, üniversite, limanlar, fabrikalar, sanayi tesisleri, depolar, Otogar, AVM vb otopark alanları için Plaka tanıma ve otomatik geçiş işlemine ilave olarak hesap yönetimi, görevli – abone yönetimi ve gelişmiş raporlama özelliği ile işletme güvenliğinin yanında verimi de artırır.

 

Giriş / Çıkış Kontrol: Tüm giriş/çıkışlar kontrol altına alınır, kayıtlı araç otomatik geçiş yapar, giriş – çıkış trafiği hızlanır, kart ve kumandaya İhtiyaç duyulmaz, giriş / çıkış sırasında pencereler bile açılmaz ve müşteri memnuniyeti artar. Tüm araçlar kayıt altına alınır: Böylece kayıt dışı giriş/çıkışlar engellenir.

 

Rapor Alma: Giriş / çıkış yapan araçların listesi ve benzeri rapor alma.

 

Arama Yapma: Araba plakası, tarih, araç sahibi, park yeri gibi kriterlere göre arama yapılabilir. İzleme Fonksiyonu: PTS ve CCTV sistemi tek merkezde toplanıp, arşivlenebilir ve yönetilebilir. Tek ekrandan PTS ve CCTV izleme imkânı

Yönetici Programı ile Herkesin araç ve üyelik işlemlerine Katılım Sağladığı Kolay

 


 

Yönetim: Kullanıcı dostu yönetici programı ile her kullanıcı internet üzerinden kendi kullanıcı ve şifre bilgileri ile işlemlerini gerçekleştirir.

 

Sistem kullanıcısı: PTS sistemini kuran teknik ekip internet üzerinden sistemle ilgili değişiklikleri gerçekleştirir. İşletme sorumlusu (yönetici)
Bilgi girişi: Araç, araç sahibi, Ücret tarifeleri (saat, dakika, yıl ve benzeri kriterlere göre), aboneye – görevli bilgi girişleri.

 

Rapor Alma: Giriş / çıkış yapan araçların listesi, Otoparktaki mevcut araçların sayısı

 

Kazanç – Abone Hesap Raporları: Abone hesap ekstresi, Kazanç Özeti, hesap ekstre raporları her zaman günceldir (Çıkış yapan aracın otomatik ücret hesaplaması yapılır ve ilgili abone hesap bakiyesi güncellenir)

 

Arama Yapma: Kayıtlar saklanır, araba plakası, tarih, araç sahibi, park yeri gibi kriterlere göre arama yapılabilir.

 

Kullanıcı (site sakini): Kendi araç ve Misafir araç tanımlayabilir. (Yönetici izni dahilinde) Görevli (Kapı Görevlisi):

 

Plakalar Gruplandırılabilir: Plakalar gruplandırılıp belli saatlerde belli bölgelere otomatik girişine izin verilebilir. Eğtim kurumları, hastaneler, havaalanları gibi kullanıcı tiplerine göre belli park alanı, belli zaman belirlenmesi gereken uygulamalar için idealdir. Öğrenciler, öğretmenler, memurlar, misafirler vb. Böylece park alanları düzenlenmiş olur, güvenli bir ortam ve rahatlık sunar ve trafik akışı artar.

 

Araç Sahibi fotoğrafları: Araç sahiplerinin veya aracın fotoğrafı kullanıcı bilgi girişi sırasında veritabanına kayıt edilebilir.

 

Takip Listesi: Takip edilecek araçların plaka bilgileri ve takip nedenleri sisteme giriş yapılır. Takip listesindeki araç geçişi sırasında ekranda uyarı belirir.

 

Gelişmiş rapor: Araçların kalış süreleri vb gelişmiş rapor gösterir.

 

Duyuru Paneli: Yönetici tüm siteye, belli kullanıcı yada site içinde belli bloka mesaj gönderebilir.

 

Merkezi Yönetim: Değişik lokasyonlara dağılmış geçiş noktalarındaki PTS bilgileri tek merkezde toplanıp,arşivlenebilir ve yönetilebilir. Tüm geçiş bilgileri tek bir veritabanından izlenir.
PTS ve CCTV sistemi tek merkezde toplanıp,arşivlenebilir ve yönetilebilir. Tek ekrandan PTS ve CCTV izleme imkanı.


Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.