Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / SIEMENS Elektronik Hırsız Alarm Sistemleri

SIEMENS Elektronik Hırsız Alarm Sistemleri

İstenmeyen kişileri anında algılamak üzere yerleştirilmiş sensörler, cam kırılma dedektörleri, pır dedektörler, darbe dedektörleri, tuş takımı ve algılama anında devreye giren sirenler ve panik butonlarından oluşan sistemlerdir.

Hırsız ihbar sistemlerinde kullanılan başlıca ürünler ve amaçları;

Alarm Panelleri
Hırsız Alarm sisteminin tüm fonksiyonlarını yönlendiren ve bağlı bulunduğu tüm ekipmanlarından gelen sinyalleri değerlendiren, programlandığı bilgiler çerçevesinde alarm durumuna geçip – geçmeme pozisyonlarını karşılaştıran, hafızasındaki parametreler doğrultusunda kararını veren merkezi santraldir. Tüm algılayıcıları sürekli olarak denetler, gerektiğinde sesli uyarıcıları aktive eder ve yardım için sinyal gönderir. Kominikatörlü santraller alarm durumunda Hırsız Alarm gözlem istasyonu tarafından 24 saat izlenebilmektedir. Elektrik kesintileri durumunda santralin içerisinde bulunan bakım gerektirmeyen kuru akü yedeklemesi sayesinde çalışmasına devam edebilir.   

Tuş Paneli
Sistemin yönetim ve kontrolü şifre paneli ile kontrol edilir. Alarm algılandığında, hırsız alarm santrali sistemin hangi bölgesinden kaynaklandığını gösterir.Şifre paneliyle, alarm bölgelerinin durumu görülebilir, alarm bölgeleri devre dışı bırakılabilir, sistemin arızaları görülebilir.   

 
Pır Dedektörler
PIR dedektör,ısı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan dedektördür. Kedi – köpek gibi evcil hayvanları algılamayan özel PIR dedektörlerde mevcuttur.
Manyetik Kontak
Kapı , pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı yada yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her tür eşyada kullanılır. Örneğin,kapalı bir kapı açıldığında, manyetik kontak hırsız alarm panelinin durumu algılamasını sağlar. Kullanıcılar mekanın içerisinde ve alarm kurulu iken rahatlıkla dolaşabilir. 
 Panik Putonu
Acil durumlarda direkt olarak Hırsız alarmı vermek için kullanılır. Sesli veya sessiz alarma geçmesi hırsız alarm panelinden programlanabilir.  
 Harici Siren
Mekan dışındaki alarm durumlarını sesli olarak belirtmekle kullanılır. İçerisinde bulunan kuru akü sayesinde yapılacak sabotajlardan; kablosu kesildiği, açıldığı veya yerinden söküldüğü anda alarma geçer. 
 Dahili Siren
İç mekanda kullanılır ve alarm anında uyarıcı yüksek ses çıkarır.   

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Beylikduzu-Alarm-Kamera-Sistemleri

Beylikdüzü Alarm Kamera Sistemleri

Beylikdüzü içerisinde sadece evler de değil, genellikle iş yerlerinde de alarm ve kamera sistemleri tercih …