Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / N11 Gibi Sitelerden Güvenlik Kamerası Alınır Mı ?

N11 Gibi Sitelerden Güvenlik Kamerası Alınır Mı ?

guvenlik-kamerasi-satisİnternet üzerinden satış yapan n11 tarzı siteler, güvenlik sistemleri sektörünü de olumsuz olarak etkilemeye başladı. Özellikle bu tür sitelerde satılmaya başlayan güvenlik kamerası ve alarm sistemi setleri ve ürünleri, güvenlik kamerası satış ve montaj hizmeti veren firmaların satışlarını düşürmeye başlamış durumda.

Özellikle güvenlik kamerası kurulumu yapan firmalar müşterilerine verdiği tekliflerin fiyatların yüksek olmasından dolayı kabul edilmediğini sebebinin de müşteri ürün kodunu internet de aradığında  gitti gidiyor yada n11 gibi sitelerde neredeyse bayi alış fiyatlarına yakın fiyatlardan satıldığını gördüğü için kabul etmediğini belirmekte. Bu sebepten dolayı müşteri kaybı yaşayan bir çok güvenlik sistemi bulunmakta.

Son kullanıcılar neden bu siteleri tercih etmekte  ? 

Bu soru için cevabı için çok farklı nedenler sayılabilecek olsak da bana göre bunun iki farklı sebebi bulunmakta.

1 –  Ürün Fiyatları : Bu tür satış sitelerine girildiğinde ürün fiyatlarının, kurulum yapan firmaların verdiği fiyatlardan ciddi derecede düşük olduğu görülmektedir. Bu nedenden  dolayı son kullanıcılar bu sitelerden kamera sistemi almayı tercih etmektedirler.

2009 yıllarında güvenlik sistemi kurulumu yapan firmalar güvenlik sistemi montajların da neredeyse %100 yakın para kazanmaktaydılar. Bu işten anlayan yada anlamayan firmaların bu sektöre girmesi,ve ürün fiyatlarının ucuzlaması ile kar marjları giderek düşmüş olup günümüzde malzemeden %20 para kazanmak bile imkansız hale gelmiştir. İşçilik fiyatları da ciddi derecede düşmeye başlamış olmakla beraber kalitesiz işçilik yapan firmaların sayısı oldukça artmış durumdadır.

 

 

Bu gibi sitelerden ürün alan kişiler daha sonra yaşayacakları sıkıntıların farkında olmadığında bir çok son kullanıcı aldığı ürünleri çöpe atmakta yada randıman alınamamaktadır.

Şunu da belirtmeliyim bu gibi sitelerden ürün alıp olumlu yorum yapan, yani memnun kalan kullanıcılarda bulunmaktadır.

2 – Merdiven altı diyebileceğimiz güvenlik kamerası kurulumu yapan kişi yada firmaların müşterilerini dolandırması, kurdukları güvenlik sistemine teknik destek ve hizmet vermemeleri son kullanıcıları bu gibi sitelerden ürün almaya yöneltmiş durumdadır.

Güvenlik sistemi ciddi bir iştir. Unutmayın sadece güvenlik sistemi değil sistemle birlikte hizmet satın alacaksınız. 

N11 Gibi Sitelerden Güvenlik Kamerası Alınır Mı ?

Bu gibi sitelerden güvenlik kamerası seti almak açıkçası çok mantıklı değildir. Bunun sebeplerini aşağıda sıralamaya çalışacam ;

  • Satın alacağınız kamera sistemi görüntü kalitesini görmeden almak bahtınıza ne çıkar ise kabul etmek demektir.
  • Bu gibi sitelerde satış yapan kişi yada firmaların çoğu güvenlik kamerası kurulumu yapan kişiler firmalar değildir. Sadece kamera sistemi alım ve satımı yapan bu işten anlamayan sattığı ürünlerin desteğini veremeyen kişilerden alınan ürünler kurulum esnasında ciddi sorunlarla kaşılaşılabilir.
  • Satılan güvenlik sistemlerinde montaj hizmeti bulunmaktadır, bu nedenle satın aldığınız sistemin kurulumunu siz yada çevrenizden bu işten anlayan biri yapması gerekir, bu da ekstra maliyet demektir.
  • Bu sitelerde satılan ürünlerin çoğu faturasız olduğu için garanti yoktur ( Adınıza faturalı deseler de çoğu faturasız ürün satışı yapmakta ) yada satın aldığınız ürün arızalandığında karşınızda muhatap olacak herhangi bir kişi bulunmamaktadır.
  • Bu gibi sitelerde satılan ürünlerin açıklamaları gerçekleri yansıtmamaktadır, örneğin 1000 tvl kamera piyasada yok iken bu sitede 1200 tvl güvenlik kamerası satmaktadır. Son kullanıcılar bu işten anlamadıkları için kandırılmaktadır.

Detaylı bilgi için bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Ip-Kampanya

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri Kapalı Devre Kamera (CCTV) Sistemleri Ev, ofis veya iş …