Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / Alarm Haber Alma Merkezi Nedir.

Alarm Haber Alma Merkezi Nedir.
1209_rmcmitsu_webSistem Nasıl Çalışır

Alarm Takip Merkezi Nedir ?Nedir ?

Alarm sistemlerinin haberleşme ağını sağlayan, valilikten alınan Alarm merkezi kurma ve işletme belgesi  ile faaliyet gösteren iletişim birimidir. 7/24 yetkili ve eğitimli personellerin bulunduğu sistemden gelen sinyallerin etüt edilip geri dönüş yapıldığı ve kullanıcılardan gelen taleplerin değerlendirilip cevap verildiği merkezdir.

Nasıl Çalışır ?

Mekana kurulan alarm sisteminin ALARM TAKİP MERKEZİNE bağlanması için sabit hat telefon,GSM modül,ıntranet-internet yolu ile (bunlardan biri yeterlidir) gelen sinyaller takip edilmektedir.

 Ne Hizmet Verir ?

Sistemden gelen sinyal, hangi bölgeden geldiyse ona bağlı olarak polis,ambulans,itfaiye ekipleri adrese yönlendirilir

Kurulu olan sistem devamlı surette kontrol altında tutulur. Herhangi bir arıza ve iletişimsizlik durumu ekranlarda görülür ve müdahele edilir.

Mesai başlangıç ve bitiş saatleri dışında, yetkili kişiler dahi olsa, giriş yapılır ise, ilgili kişilere haber verilir. Bütün giriş çıkışlar detaylı bir şekilde rapor edilir.

Yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınır.

Sistem belirlenen saatte devreye alınmamışsa, yani alarm sistemi kurulmamışsa unutulmuşsa kullanıcı aranıp bilgi verilir. Eğer istenirse uzaktan devreye alınır.

Eğer zorla size alarm sistemi açtırılmak istenirse tehdit şifresi oluşturabilirsiniz. Normalde kullandığınız şifreniz haricinde tehdit şifrenizi girerseniz, alarm hiçbirşey olmamış gibi devreden çıkar.Fakat, merkez hemen yakınlarınıza ve polise haber verir.

Kullanım uyarısı yapar. Eğer sistemi bir müddettir kullanılmıyorsa, aranarak haber verilir.

Hergün, genellikle gece saatlerinde sisteme bir sinyal gönderip alınarak, sistemin haberleşmesinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

qode interactive strataAlarm Merkezi

Alarm takip merkezi aslında her montajı yapılan alarm sistemlerinde kullanılması gereken güvenlik açısından birçok faydası olan bir sistemdir alarm takip merkezinin başlıca faydaları alarm sisteminizi kullandığınız mekanda alarm sistemini kaç kişi kullanıyor ise bu kişilere farklı şifreler verilerek mekanı saat kaçta kimin açıp kapattığı tespit etmeye yarar. Mekanınızın açılış kapanış saatlerini sizler belirtmektesiniz bu saatler dışında her hangi bir açılış veya kapanışta sizlere bunun haberi verilir, örnek olarak siz işyerinizi sabah saat 08:00 de açıyor ve aksam kapanışı ise 20:00 olarak belirtiniz sabah 8 den önce işyeriniz açılır ise alarm merkezi sizi arayıp erken açılış olduğunu sizin bilginiz dahilinde olup olmadığını sorar, akşam ise saat 20:00 olduğunda siz alarm sisteminizi kurmadıysanız alarm merkezi sizi arayarak kurulumun yapılmadığını söyler.

Diyelim ki siz o gün mesaiye kaldınız ve çıkış saatinizi 23:00 olarak belirtiniz alarm takip merkezi sizi bu sefer bir kereye mahsus 23:00 olarak not alır ve saatte alarm sisteminin kurulup kurulmadığını takip eder eğer sistem kurulmuş ise sizi aramaz eğerki kurulmadıysa tekrar sizi arayacaktır bundan dolayı alarm sistemini kurmayı unutmuş dahi olsanız alarm gözlem merkezi sizi takip ederek güvenlik seviyesini en üst düzeyde tutar.

Müşterilerimiz ister ise alarm sistemi her açılış kapanış olduğunda cep telefonunuza otomatik olarak işerinizin kimin tarafından kapanıp açıldığını size mesaj atar alarm takip merkezinin bir faydası ise sisteminizde olabilecek bazı arızaları daha önceden fark ederek sizlere ve alarm sistemini yapan firmaya bilgi vermiş olmasıdır veya her hangi bir dedektör veya cihaz arıza yaptığında hangi cihazın arıza yaptığını bizlere net olarak söylemesidir. Alarm çağrı merkezi merkezi her hangi alarm durumunda sizlerin daha önceden belirttiği kişilere haber verir eğerki müşterilerimiz kolluk kuvvetlerinin yönlendirilmesini ister ise polis ve jandarma gibi birimlere haber verilerek mekana müdahale etmelerini sağlamaktadır,bazı şirketlerde birkaç telefon hattı olduğundan dolayı müşterilerimiz bütün hatların çalışıp çalışmadığını net olarak bilmeye bilir, alarm sistemine bağlı olan telefon hattında bir arıza olur ise alarm sistemi daha önceden belirtilen test saatinde alarm merkezine sinyal gönderemez ise bunun bilgisi hemen müşterilerimize verilmektedir bu arıza müşterimizin hattı çalıştığı halde sisteme sinyal gitmiyor ise mekana teknik servis yönlendirilerek hemen bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.

qode interactive strataBazı mekanlarda eczane, depo gibi yerlerde elektrik kesintilerinin sorun olacağı yerlerde yine alarm çagrı merkezi önemlidir müşterilerimize bunun bilgisi verilerek gerekli önlemlerini almalarını sağlamaktadır.Alarm takip merkezlerimize sesli veya sessiz panik gönderilebilir müşterilerimiz ister ise onlara tehtit şifresi verilir her hangi bir kötü durumda kalan müşterilerimiz bu şifre ile alarm sistemini devre dışı bıraktığı andan daha önceden belirtilen kişilere veya polise bunun bilgisi verilerek sizlere ulaşmaları sağlanır bunun dışından alarm takip merkezimiz acil durumlarda gerektiği anda tek tuşla polis ambulans ve itfaye gibi birimleri mekana yönlendirir bu hizmet evde hastası olanlar için çok kullanışlı bir sistemdir alarm takip merkezimiz son teknolojiyi kullanmaktadır bu sayede akıllı telefonlarınıza uygulama indirerek tek tuşla polis, itfaye, ambulans hizmetini yine sağlama imkanı vardır ve bu hizmette alarm merkezimiz gprs üzerinden sizin nerde olduğunuzu net olarak tespit edebilmektedir alarm takip merkezimize bağlaya bileceğimiz alarm sistemleri dsc alarm vitek alarm crow alarm vionty alarm paradox alarm ge alarm caddex alarm sistemleri alarm takip merkezimize uyumlu olan alarm markalarıdır ve bu markaların teknik servis hizmetini de intech güvenlikten sağlaya bilirsiniz daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz saygılarımızla

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Einbrecher dringt in ein Haus ein.

Konut Güvenliği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konut güvenliği için oluşturulan tavsiyeleri sizlere sunuyoruz.Her zaman belirttiğimiz gibi profesyoneler …