Yeni Haberler

Hikvision cihazı kilitlendi

Hikvision cihazı kilitlendi

Kilometre taşı KB numarası

belirtiler

 • Cihazdan video akışı yapılamaz.
 • Bir tarayıcı ile cihaza bağlanırken, cihaz “Hesap kilitli” raporları verir.
 
Sebeb olmak
FW 5.3.0 ve daha üstü olan HikVision cihazları “hesap kilitleme” adı verilen yeni bir özelliğe sahiptir. Bu özellik,  n oturum açma geçersiz kimlik bilgileriyle denedikten sonra bir hesabı kilitler. Milestone kamera sürücülerinin doğası gereği , HikVision cihazı tarafından yasa dışı kabul edilen bir oturum açma girişimi ile iletişimi başlatmaktır  . Bu denemelerin çok fazla olması durumunda, cihaz hesabı kilitleyecektir  , o kadar.
Geçici çözüm
 1. Fotoğraf makinesini XProtect yapılandırmasından silin (ayrıca bkz. Not *).
 2. Cihaz hesabın kilidini açana kadar bekleyin (ayrıca bkz. Not **).
 3. Bir web tarayıcısından cihaza giriş yapın.
 4. Yapılandırma> Gelişmiş yapılandırma> Güvenlik> Güvenlik hizmetleri seçeneğine gidin.
 5. “Yasadışı Giriş Kilidi” onay kutusunun işaretini kaldırın.
Bundan sonra, cihazı sorunsuz bir şekilde ekleyebilmelisiniz.
Notlar:
* Saklamanız gereken çekimler varsa, cihazı tamamen silmeyin. Bunun yerine, kameranın IP adresini geçici olarak kullanılmayan bir adrese değiştirin  . Bu eşit derecede XProtect’in cihazla daha fazla konuşmamasına neden olur  .
** Cihaz, geçersiz denemelerin yapıldığı makinenin IP adresini kaydeder. Eğer  başka bir makineden oturum açmaya beklemeniz gerekmez.
Hesap kilidini devre dışı bırakma özelliğinin cihazınızda mevcut olabileceğini veya olmayabileceğini unutmayın. Lütfen   aşağıdaki tabloya bakınız:
Model Serisi Yazılım Hesap Kilitlemeyi devre dışı bırakmak mümkün mü?
DF R3 5.3.8 yapı 150722 Evet
DE R0 5.3.8 yapı 150707 yok hayır
R2, 5.3.0 yapı 150513 Evet
R0 5.3.0 yapı 150513 Evet
R6, 5.3.8 yapı 151224 Evet
DF R4 5.3.10 yapı 150917 Evet
DE R0 5.3.9 yapı 150910 yok hayır

Çözüm :

 • Milestone zaten kamera sürücülerini geliştirdi; bu da hesabın kilitlenme şansını düşürüyor  .
 • Otomatik kamera algılaması (tarama) önlenerek cihazın kilitlenme riski daha da azaltılabilir  . Kameraları el ile ekle.
 • Bir seferde birden fazla kullanıcı adı / şifre belirlemekten kaçının.
 • CSV dosyası kullanarak doğru kimlik bilgilerine sahip birden fazla kamera ekleyin ( yalnızca XProtect Professional ürünleri  )

 

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Ip-Kampanya

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri

Ev Kamera ve Digital Kayıt Sistemleri Kapalı Devre Kamera (CCTV) Sistemleri Ev, ofis veya iş …