Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / OTOPARK GEÇİŞ KONTROL ve KAYIT SİSTEMLERİ

OTOPARK GEÇİŞ KONTROL ve KAYIT SİSTEMLERİ


otopark-gecis-kayit-sistemleri

Otopark Sistemi Dolu – Boş – Yönlendirme – Gösterge & Entegre Görüntülü Kayıt Sistemi

OTOPARK GEÇİŞ KONTROL ve KAYIT SİSTEMLERİ

kamerali-otopark

Otopark Geçiş Sistemleri – OGS

Günümüzde artan araç sayısı ve otoparklarda yaşanan yer bulma karmaşası, yoğun trafik hızlı ve güvenli akışın kontrolü zor bir durum oluşturmuştur.

Dijital yönlendirme sistemleri ile akış kontrolü, hız, yönlendirme gibi değerleri kontrol altına alabilirsiniz.

Ultrasonic dedektörler ile kurulan sistemlerin aksine geliştirmiş olduğumuz ip tabanlı analitik yazılım ve kameralarla bu duruma bütünleşik bir çözüm sunmaktayız.

 

Bu sistem otoparkın her yerinde maksimum güvenlik sağladığı gibi aynı zamanda otopark alanlarıının dolu boş durumunu panolara yansıtarak trafik akışı sağlamaktadır. Sistem üzerinde işlenen görüntü sunucularda saklandığı için geriye dönük olay incelemesi rahatlıkla yapılabilmektedir.

park-gecis
 • IP video Tabanlı boş park yeri algılama
 • Kırmızı/Yeşil ışıklar ( veya RGB LED ler ile ) dolu boş uyarısı
 • Boş park yeri sayma ve yönlendirme
 • İstatistiki veri sağlama
 • iPTS ile entegrasyon
 • Access control ve Yangın alarm sistemi ile entegrasyon ( ops )

 

Firmamız otopark geçiş sistemlerinde geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. 20-30 araçlık en küçük otoparktan binlerce araç kapasitesi olan otoparklara kadar her ihtiyaca uygun ekipman ve çözümler geliştirir.

 

 • Otoparkta günlük giriş/çıkış yapan araçlar, otoparka girişte aldıkları saat ve tarih işlenmiş olan biletin, çıkışta makineye okutmaları ile otomatik ücretlendirme yapılmaktadır.

 

 • Otopark aboneleri ise, ellerinde bulunan abone karlarını otoparka giriş / çıkış yaparken makinelere okutarak geçiş yapabileceklerdir.

 

 • Abone kart okuyucularında 15 – 100 cm’e varan okuma aralıkları sunan modeller bulunmaktadır.

 

 • Otopark girişlerinde araçlar bilet verme makinelerinde butona basarak bilet alabilir ya da abone kartlarını okutabilirler.

 

 • Otopark çıkışlarında ise çıkış kabini içerisinde bulunan vezne bilgisayarı, bilet okuyucu cihaz ve yer göstergesi yer almaktadır.

 

 • Operatöre verilen bile ya da okutulan abone kartı ile tarife ücret göstergesine otomarik yansımaktadır. Bu şekilde araçta ödeme sağlanabilir.

 

OTOPARK GEÇİŞ SİTEMLERİ İÇİN

Trafik Sinyalizasyonu: Otopark giriş ve çıkışlarında tek aracın geçebildiği otopark yollarında uyarı amaçlı kullanılmaktdır.

Dolu Boş Göstergesi: Otoparka giren/çıkan araç sayısı bilgisayar sistemi tarafından hesaplanarak otopark kapasitesi ile karşılaştırılır. Otoparkın dolu/boş olduğu girişe konulan dijital göstergeler ile ziyaretçilere bildirilir.
Bilet Verme Makinası: Optik kodlu biletler vermektedir. Biler üzerine giriş saati, tariji ve bilet numarası otomatik yazmakta ve basıldığında bileti çıkartmaktadır.
Araç Dedektörü: Otopark giriş ve çıkışlarında araçların durumunu algılayan elektronik bir cihazdır. Araçların durumunu, bulunduğu pozisyon ve geçiş yapan araç sayısının tespit edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
Fotosel: Bariyer altından yer alan optik gözler sayesinde bariyer kapanacağı zaman, bariyer altında araç olup olmadığının tespiti yapılmaktadır.
Vb. donanım / yazılımları da firmamızdan sağlayabilirsiniz.

UYGULAMA ALANLARI

 • AVM OTOPARKLARI
 • SİTE OTOPARKLARI
 • HAVAALANI OTOPARKLARI
 • ÖZEL KAPALI OTOPARKLAR

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Beylikduzu-Alarm-Kamera-Sistemleri

Beylikdüzü Alarm Kamera Sistemleri

Beylikdüzü içerisinde sadece evler de değil, genellikle iş yerlerinde de alarm ve kamera sistemleri tercih …