Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / KAMERA SİSTEMLERİ GENEL ARIZALARI VE ÖNERİLER

KAMERA SİSTEMLERİ GENEL ARIZALARI VE ÖNERİLER

KAMERA SİSTEMLERİ GENEL ARIZALARI VE ÖNERİLER

İnternetten Güvenlik Kamerası Görüntüsüne Ulaşamıyorum.
ip-kamera-sorunBirden çok ihtimali gözden geçirmeniz gerekiyor; Öncelikle Kamera veya Kayıt Cihazının yapısal olarak internete bağlı olduğundan emin olun. Kablo modem gibi arabirimleri kontrol edin. İnternet Servis Sağlayıcınızdan Sabit bir ip aldığınızdan emin olun. ( Bu modemin her kapanıp açıldığında farklı bir ip almasını önleyecektir.) Kamera, kayıt cihazı ve modemin ip ve portlarının doğru yapılandırıldığından emin olun. Modeminizi nasıl yapılandıracağınızı kullanım kılavuzundaki NAT ayarları bölümünden inceleyebilirsiniz.( Örnek İp kamera Kurulumu )Ara bir programdan görüntü almaya çalışmıyorsanız, Internet  explorer’ın activex denetimlerini devredışı bırakmalısınız.
Bunu Araçlar > İnternet seçenekleri > Güvenlik > Özel Düzey sekmelerini takip ederek yapabilirsiniz.

Ip Kamera şifresini unuttum cihazın yönetimine nasıl ulaşabilirim?

Ip Kameralarda %30 civarında kullanılan standart kullanıcı adı ve şifre admin/admin veya Admin/Admin dir.

Denemeleriniz sonuçsuz kalırsa cihazınızı resetlemeniz gerekebilir. Kullanıcı ayarlarınız ve şifre fabrika ayarlarına döner. Genellikle cihazın arka yüzünde resetleme yapabileceğiniz gömülü bir buton bulunur. 

 

Bağzı markaların varsayılan şifreleri için ilgili  Varsayılan Ip Kamera Şifreleri sayfasından bilgi alabilirsiniz.


DVR şifresini unuttum cihazın yönetimine nasıl ulaşabilirim?
DVR’lar güvenlik prosedürü kapsamında şifrelemesi kırılabilen veya yönetim hakkı olmadan değiştirilebilen cihazlar değildir. Ancak üretici firmanın veya yetkili satıcının fabrika ayarlarına döndürebilme imkanı vardır. Cihazınızı yetkili satıcıya ulaştırarak, yeniden yapılındırlmasını sağlayabilirsiniz.
Böylece kayıtlı görüntülere ulaşabilirsiniz. (Destek verdiğimiz cihazlar için teknik birimimizden bilgi alabilirsiniz.)

Görüntülerde şeritler geçiyor.
Sistemdeki kameralar 12 V. ve tüm kameralar aynı adaptörden besleniyor ise bu problem görülür. Her 12 V. kameraya AYRI ADAPTÖR kullanılmalıdır.

Görüntüler de parazitler var (Balık sırtı şeklinde)
Toprak hattından gelen kaçaklar bu olaya sebep olur.

Switcherli sistemde, kanal geçişleri sırasında resimde aşırı titreme var.
Sistemdeki kameraların farklı faz kaynaklarından beslenmesi bu problemi yaratır.

Kamera görüntüleri aşırı parlak (sistemdeki lensler oto iris lens)
Kamera ile oto iris lens kullanılırsa E.S (Elektronik shutter ) “OFF” konumunda olmalıdır. Şayet “ON” konumunda bırakılırsa oto iris lens kontrolü sağlıklı yapılmayacaktır.

Kamera görüntüleri yok veya çok karanlık.
Kamera ile kullanılan lensin uyumlu olmaması veya doğru şekilde bağlanmamasından kaynaklanır. Sorun yaşamamak için kameralar ile kullanılacak lenslerin kullanma talimatlarına göre hareket edilmelidir.

Multiplexer kaydında bozukluk var. (Resim alınamıyor veya resim normalden ağır hareket ediyor.)
Multiplexer ile Time Lapse Videonun kayıt zamanı aynı değerde olmalıdır.

Sistemde 2 adet mönitör var, birinci mönitörden ikinci mönitöre bağlantıyı nasıl yaparım?
Birinci mönitörün loop çıkışından ikinci mönitörün “IN” girişine koaksiyel kablo çekilir. Birinci mönitörün sonlandırma anahtarı “HI”, İkinci mönitörün sonlandırma anahtarı veya “LO” durumuna getirilir (Eğer monitörde loop çıkışı varsa)

Renkli multiplexer de main monitör çıkışındaki görüntü siyah beyaz çıkiyor ?
Cihaz NTSC de kalmıştır. PAL moduna geçirmek gerekiyor bunun için MENÜ tuşuna ve boş kare şekli olan tuşa birlikte basıyoruz ve cihazın beslemesini kesip tekrar veriyoruz. Sorun çözülüyor.

Bazı kameraların görüntülerinde kıpırdamalar oluyor nedeni nedir ?
Kameranın Swich ayarlarında LL yi ON duruma getiriniz.

Sisteme birden fazla speed dome kamera bağladiğimda kontrol ünitesinden kontrolünü yapamıyorum ?
Speed Dome kameraların alt tarafında adres swichleri var. Bunları sıralamaya göre 001 – 002 yapmalısınız. Kontrol ünitesini kapatıp açtığınızda kameraları ayrı ayrı tanıyacak ve 1-CAM tuşuna bastığınızda birinci 2-CAM tuşuna bastığınızda ikinci kamerayı kontrol edebilirsiniz.

arac_kamerasi_bilgiGüvenlik Sistemleri kapsamında Teknik Destek veya Yıllık Bakım bilgilendirme formunu kullanarak yardım alabilirsiniz.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Beylikduzu-Alarm-Kamera-Sistemleri

Beylikdüzü Alarm Kamera Sistemleri

Beylikdüzü içerisinde sadece evler de değil, genellikle iş yerlerinde de alarm ve kamera sistemleri tercih …