Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / Alarm Sistemi Arıza ve Bakım

Alarm Sistemi Arıza ve Bakım

resimEv yada iş yerlerinizde kurulu olan alarm sistemlerinde yaşamakta olduğunuz arıza ve sorunları tespit ederek en kısa süre içerisinde gidermeniz gerekmektedir, alarm sistemindeki arıza durumu giderilmez ise sistemde yanlış alarmlar ve hırsızlık durumunda çalışmama gibi ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Alarm Sistemi Arıza Tespiti

Profesyonel alarm sistemlerinde arıza görme menüsü bulunmaktadır. Sisteme bağlı tuş takımından alarm sisteminizde arıza olup olmadığını ve arıza var ise, arızanın sebebini görebilirsiniz. Arıza durumun görebilmeniz için şifre cihazından arıza gösterme komutunu girmeniz gerekmektedir. Farklı alarm sistemi markalarına ait arıza görme işlemleri içi aşağıdaki linkleri tıklayarak alarm sistemi arıza görme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Paradox alarm arıza tespiti

DSC alarm arıza tespiti

Wisetech alarm arıza tespiti

Jablotron alarm arıza tespiti

Crow alarm arıza tespiti

Teknim alarm arıza tespiti

Fujitron alarm arıza tespiti

Opax alarm arıza tespiti

Alarm Sistemi Bakımı Nasıl Yapılır

Alarm sisteminizde sorun yaşamak istemiyorsanız belli aralıklarla bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Alarm bakım işlemini kendinizde yapabilirsiniz. Alarm sisteminizde yapmanız gereken bakım işlemleri

1- Elektrik kesintilerinde alarm sisteminin çalışmaya devam edebilmesi için içerinde akü bulunur. Bu akü sık elektrik kesintilerinin olduğu yerlerde yılda 1, elektrik kesintilerinin az olduğu yerlerde iki yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir. İki yıldan fazla çalışan akülerde bulunur fakat akü ne kadar iyi ise elektrik kesintisinde panel daha fazla süre çalışmaya devam eder.

Örnek verecek olursak 1 yıllık bir akü elektrik kesintisinde paneli 24 saat ( panele bağlı elman sayısına göre ) çalıştırıyor ise, 3 yıllık bir akü 6 saat çalıştır, ve bu süre zamanla  düşer.

Elektrik kesintisinde akünüz kısa bir süre sonra bitiyor ise akünüzü değiştirmeniz gerekmektedir.

Alarm paneli akü fiyatları

Alarm paneli aküsü tamamen biterse tekrar şarz olmayabilir, böyle bir durumda panel akü arızası vermeye başlar.

2- Alarm sistemine bağlı harici sirenin ötüp ötmediğini en az ayda bir kere alarm sisteminizi çaldırarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Alarm sistemlerinde siren arızası olduğunda panel size bunu göstermez, sisrenizi mutlaka ayda bir test edin. Siren içerisine takılı olan pil yada akünün belli aralıklarla değişmesi gerekmektedir .

3- Alarm sistemi telefon araması yapıp yapmadığını belli aralıklarla test etmeniz gerekmektedir. Panele bağlı telefon hattı bazen faturaların ödenmesi unutulunca aramaya kapanabiliyor, böyle bir durumda panel arama yapamaz. Panele bağlı telefon hattı herhangi bir sebepten dolayı çalışmaz ise panel tuş takımında arıza durumu uyarısı vermeye başlayacaktır.

4- Kablosuz alarm sistemlerinde sistemde takılı bulunan alarm dedektörlerinin pilleri belli aralıklarla değişmesi gerekmektedir. Bu süre alarm dedektörü içerine takılı olan pilin tipine göre değişir. Kablosuz dedektör pili birmeye yaklaşınca alarm sistemi tuş takımında arıza göstererek sizi uyarır.

Yaptığınız kontrol sonunda bir arıza durumu var ise teknik servis ekibine ulaşarak gerekli arızanın giderilmesi sağlayabilirsiniz.

Alarm sistemini kuran kişi yada firmaya ulaşamazsanız, yada firmadan memnun değil iseniz İstanvul içi alarm sistemi servis ve bakım hizmeti için benden hizmet alabilirsiniz.

Teknik servis hizmeti için bana 0535 741 68 37 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Servis hizmeti yoğunluğa göre aynı gün yada bir sonraki gün verilmektedir. Teknik servis ücreti sisteme ve semte göre değişmektedir telefon ile bilgi alınız. Servis esnasında arızalı olduğu tespit edilen ürünler indirimli fiyatlardan değiştirilmektedir.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Einbrecher dringt in ein Haus ein.

Konut Güvenliği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konut güvenliği için oluşturulan tavsiyeleri sizlere sunuyoruz.Her zaman belirttiğimiz gibi profesyoneler …