Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / Elfa Alarm Paradox Sistemi Nelerden Ol​​uşur?​​​​

Elfa Alarm Paradox Sistemi Nelerden Ol​​uşur?​​​​

Alarm Sistemi Nelerden Ol​​uşur?​​​​

Standart bir kablolu alarm paketi;

  • Alarm paneli
  • Şifre Paneli
  • Manyetik kontak
  • Hareket dedektörü
  • Dahili ve harici siren
  • ​​​​​​​​​​​​​​​​Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır. ​​​​​

Sistem abonelerin arzusuna göre kablolu ya da kablosuz olarak ev ya da iş yerlerine monte edilebilmektedir. Ayrıca abonelerin isteğine göre GSM/GPRS ve network modülü kullanılarak, alarm sistemin merkeze daha sık sinyalleri daha ekonomik şekilde ulaştıran alternatif iletişim seçenekleri hizmeti sunulmaktadır. Mekânların birbirlerinden farklı şekillerde olması, alarm sisteminde kullanılacak ürünlerde de farklılık yaratabilir. Mekânda yapılan ücretsiz keşif sonrasında standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ek olarak hangi ürünlerden kullanılacağı aboneye gerekli açıklamalar yapılarak bildirilir.​​​​​​​​​

2

Şifre Paneli

​​Alarm sistemini t​​arafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile ilgili tuşlara basılı tutarak AIM’e sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.​

ThumbnailAlarm Paneli

​​Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve AIM’ye alarm oluştuğu bilgisini ulaştırır.

Hareket Dedektörü (PIR)

Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için hayvan algılamayan modelleri de kullanılmaktadır.

Manyetik Kontak

Dış ortama açılan kanat (kapı, pencere vb.) olan noktalardan ortama izinsiz girilmeye çalışılması durumunda aktif olarak alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşturur.

 

Acil Durum Butonu

Bu butonu kullana​rak Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk panik alarmı gönderebilirsiniz, bu sayede zor durumlarınızda yanınızda olabiliriz.

Gaz Dedektörü

Herhangi bir gaz kaçağı durumunda sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.

Duman Dedektörü

Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir. Kale Alarm İzleme Merkezi aboneyi bilgilendirerek ilgili güvenlik birimine haber verir.

Uzaktan Kumanda

Alarm sistemini şifre girmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatm​a işlemini yaparak kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca üzerinde bulunan acil durum tuşu ile Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk uyarı gönderebilirsiniz.

Thumbnail-6

Harici Siren

Yaşam alanınızda oluşan alarmları çevrenize yüksek ses ve ışıklı flaşör ile yansıtır. En önemli özelliği ortam dışından görüldüğü için caydırıcıdır.

Akü​

Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.                                                                                                             ​

İnternet (Network) Modülü

Akıllı telefonlar (iphone, android) ve bilgisayar üzerinden alarm panelinizi dünyanın öbür ucundan kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca Alarm İzleme Merkezi ile haberleşmeyi internet üzerinden yaparak telefon hattınıza maliyet oluşturmadan iletişim sağlar.

GSM/GPRS Modülü
Telefon hattı kullanılmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmenizi sağlayan iletişim aracıdır.​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırılması sonucunda meydana gelen sesi algılayarak alarm oluşmasını sağlayan dedektördür.Alarm sistemi​ kapalı dahi olsa çalışır haldedir.

 

Dahili Siren

Ev/Çalışma ortamınızın iç mekanında bulunarak tehlike durumunda çıkardığı ses ile önlem almanızı sağlar.

Darbe Dedektörü

Özellikle kasa gibi metal kutularda delme, kesme, titreşim ve zorla açma girişimlerini algılayan 3 aşamalı ayarlanabilir bir soygun ihbar dedektörüdür.

Isı Dedektörü

Isı çok yükseldiğinde veya belirli bir eşiği aştığında alarm verir. Alarm sistemi kapalı dahi olsa çalışır haldedir.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Karbonmonoksit Dedektörü

Bulunduğu ortama yayılan karbonmonoksit (CO) kaçaklarını algılayıp sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.    ​

Su Baskını Dedektörü

Ortamda istenmeyen; su baskınlarında ya da nem algılaması sonucunda alarm durumu oluşturan dedektördür. Alarm sistemi kapalı olsa dahi çalışır haldedir.​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Yangın Buton​u

​Yangın anında etrafına ve Alarm İzleme Merkezine uyarı vermek için kullanılır.

header

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

security-camera-system-for-small-business-featured

Neden Bir İş Yeri Kamera Sistemine Sahip Olmalısınız?

İşyeri Kamera Sistemleri Farklı Görüntüleme İhtiyaçları İçin Farklı Çözümler İşyerinizi sizin için tasarlayacağımız güvenlik kamera …