Yeni Haberler
Anasayfa / Blog / Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

 

Kablosuz alarm sistemleri hassas sistemler kategorisinde değerlendirdiğimiz,olmazsa olmazları olan,kesinlikle önceden projelendirmesi gereken sistemlerdendir.

En çok kullanım alanı özellikle özel konutlar olmakla beraber kablo çekiminin mümkün olmadığı ya da aşırı derecede kablo ihtiyaçlarının olduğu mekanlarda tercih edilen

sistemlerdir.

Uluslararası kabul edilen güvenli haberleşme frekansı 868 mhz değerini taşıyan birçok sistem güvenilir kabul edilmektedir.

Bu markaların yine en başında paradox olmakla beraber farklı markalarda da bu güvenlik seviye ve standartları yakalanmıştır.

Kablosuz hareket algılayıcılar,kablosuz duman dedektörleri,kablosuz manyetik kontoklar,kablosuz sirenler,kablosuz gaz dedektörleri ve kumandalar sistemin lokomotif ürünleridir.

Kablosuz alarm sistemlerinin diğer kablolu modellerinde olduğu gibi en çok endişe verici,kullanıcıların özellikle merak ettiği tüm endişeler bu sistemlerde ortadan kaldırılmıştır.

Mesela kablolu yada kablosuz alarm sisteminde bulunan herhangi bir sensör,siren yada kısa devre, kabloları keserek sistemin devre dışı kalacağına yönelik endişeler yersiz olmakla

beraber bu sistemlerin tamamı sabotaj denetimleri bulunmaktadır,hiçbir şekilde sistemi devre dışı bırakmak mümkün değildir.

Kablosuz alarm sistemlerinde diğer endişelerden biri de pil ömrüdür.

Paradox stand by teknolojisi sayesinde bu sorunu da çözmekte ve kullanıcılarına uzun ömürlü ve rahat sistemleri sunmaktadır.Farklı bir çok marka alarm sistemlerindeki pil ömürleri

3-6 ay gibi kısa bir sürede yetersiz kalırken paradox bu süreye yaklaşık 2 yıl gibi inanılmaz bir zaman dilimine taşımıştır.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Einbrecher dringt in ein Haus ein.

Konut Güvenliği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konut güvenliği için oluşturulan tavsiyeleri sizlere sunuyoruz.Her zaman belirttiğimiz gibi profesyoneler …