Yeni Haberler
Anasayfa / Genel / Kamera taktırmayan apartmanlara ceza geliyor

Kamera taktırmayan apartmanlara ceza geliyor

images-1Valilik tarafından hazırlanan genelgeninhayata geçirilmesi için düğmeye basıldı.

Bünyesinde işyeri bulunduran apartmanlara yönelik güvenlik kamerası kullanma zorunluluğu için hazırlanan tebligatlarda adreslere dağıtılyor.

Özellikle kent merkezinde bulunan tüm apartman ve işmerkezlerini de içine alan genelgenin uygulanması için tanınan sürenin de 30 Mart 2017 günü dolacağı hatırlatıldı.

Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre geçtiğimiz yıl kasım ayında İstanbul Valiliği tarafından 2016 sayılı Güvenlik kameraları konulu genelge doğrultusunda hazırlanan tebligatların apartman yöneticilerine teslim edildiği öğrenildi.

security_cameras_systems_bannerGenelge çerçevesinde apartmanlarda bulunan işyerlerinin tümüne güvenlik kameraları kurma zorunluluğu getirildi.

Verilen süre içerisinde işyeri bulunduran apartmanlarda güvenlik kamerası kurdurmayanlar hakkında cezai işlemin uygulanacağını hatırlatan yetkililer “ Valiliğin aldığı karar nedeniyle,İstanbul ilçelerinde yer alan apartman yöneticilerine hazırlanan tebligatlar teslim ediliyor.

30 Mart 2017 tarihine kadar Güvenlik kamerası konusundaki yükümlülük yerine getirilmediği takdirde, yine valilik genelgesinin 12nci maddesi ve kabahatler kanunun uyulmadığı gerekçesiyle, her işletmeci hakkında 2 bin lira para cezası uygulanacak” diye hatırlatmada bulundular.header

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Beylikduzu-Alarm-Kamera-Sistemleri

Beylikdüzü Alarm Kamera Sistemleri

Beylikdüzü içerisinde sadece evler de değil, genellikle iş yerlerinde de alarm ve kamera sistemleri tercih …