Yeni Haberler
Anasayfa / Teknik Bilgiler / KAMERA KURULUM SİSTEMİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİ
kamera-montaj-elfa

KAMERA KURULUM SİSTEMİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİ

Kamera kurulum sistemi  çekim alanında kalan görüntüyü, kaydetmeyi ve izlemeyi sağlayan sisteme kamera takip sistemi denir. Kontrol altında tutmak istediğiniz yer için kameranıza, teknik destek alarak ya da araştırma yaparak sahip olabilirsiniz. Kendi kriterlerinizi belirledikten sonra, satın alabilirsiniz. Geriye kalan kısım, kamera kurulum sistemi ve düzeneğini sağlamaktır.

Kurulum Süreci

Sahip olduğunuz kameranın kurulumunu yapmak, tahmin ettiğiniz kadar karmaşık değildir. Dikkat edilmesi gereken birkaç önemli ayrıntıyı göz ardı etmezseniz kolayca halledebileceğiniz bir süreç olacaktır. Aşağıda bu süreç ve dikkat edilmesi gerekenler için yardımcı olacak bilgiler mevcuttur.

  1. Kullanılacak kamera tipi ve özelliklerini doğru belirlemek gerekir. Seçim yaparken kullanım alanına göre değerlendirmek çok daha doğru olacaktır.
  2. Kameraların koyulacağı yerler belirlenir. Kameranın görüş açısına ışık yansımaması önemlidir.
  3. Kayıt cihazının yeri belirlenir.
  4. Kayıt cihazından kameralara kablolar çekilir. Kablolar, ses ve görüntü kayıtları ya da gizli kayıt isteğine göre değişebilir.
  5. Kameraların montajı yapılır. Kabloların uçları bağlanır.
  6. Sistemin bağlantılarının yapıldığından ve gerekli donanımın tamamlandığından emin olduktan sonra enerjileri verilir.
  7. Kayıt cihazı yönlendirilmek istenilen yere göre ayarlanabilir. İnternet üzerinden kullanımını yapabilir veya televizyon bağlantısıyla izleyebilirsiniz.

Kamera kurulum sistemi sürecini tamamladıktan sonra teknik bir sıkıntı yaşama ihtimalinizi göz önünde bulundurmalısınız. Sorunu ortadan kaldırmak için mutlaka güvendiğiniz bir yetkili servisten ek destek almalısınız.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

dyn

NVR Cihazları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bir NVR cihazı almayı düşünüyorum. Ama hangi cihazı almalıyım?; Nvr cihaz kodları VS (VioStor) ile …