Yeni Haberler
Anasayfa / Teknik Bilgiler / KAMERA MONTAJINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

KAMERA MONTAJINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Kamera sistemi süreci, ihtiyaçlarınız doğrultusunda gerekli sayıda ve özellikte kameralar edinme ile başlar. Kendi durum ve şartlarınıza uygun ürünleri satın almak için öncelikle araştırma yapabilirsiniz. Kendi çabalarınızla halledebileceğiniz bir süreci tercih edebilir ya da güvenilir ve deneyimli bir yetkili servisten destek alabilirsiniz.images-1

Günümüzde kamera montajı, maddi yönü çok ağır olmayan bir hal almıştır. Montaj ekibi kısa sürede, uzman iş gücüyle birlikte istediğiniz kolaylığı sağlamaktadır.

Montaj Sürecinde Karşılaşacaklarınız Nelerdir?

Kameraların birçoğu zor bir kuruluma sahip değildir. Kullanım ve montaj kılavuzlarına göre hareket ederek ilerleyebilmeniz mümkündür. Fakat bazı kamera sistemleri, uzman bilgi ve beceri gerektirir. Kullanacağınız kameraya göre ihtiyaçlarınız değişebilir. Kurulum süresince karşılaşacağınız durumları aşağıda bir araya getirmeye çalışacağız.

  • Kameraların özelliklerine ve kullanım alanlarına göre monte edilecek yerler belirlenir.
  • Kayıt cihazı, izlenilecek konum, ses ya da görüntü isteğine uygun kablolar edinilir. Kayıt cihazının yeri belirlendikten sonra kablolar, kameralara uygun bir şekilde bağlanır.
  • Kabloları bağlanmış kameraların montajı yapılır. Montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yerin metal olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer kameraların monte edileceği yer metal ise altına kauçuk bir yalıtkan koyarak olası sorunlar engellenir.
  • Kamera arkasındaki kablonun uç bağlantıları tamamlanır.
  • Adaptör bağlantısında kutuplar birbirine temas halinde olmamalıdır.
  • Sistemin tüm bağlantıları yapıldıktan sonra enerji verilir ve kamera montajı tamamlanmış olur.

Hakkında Elfa Teknik

Elfa Elektronik Güvenlik, 13 yıllık bir birikimi sizlerle paylaşmak ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Elfa Elektronik, gelişen ve büyüyen teknolojisi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için dağıtım, satış, satış sonrası hizmet ve servis konularını faaliyet alanlarının içerisine katmıştır. Elektronik güvenlik sistemleri, Soygun ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemleri, Cctv kapalı devre kamera sistemleri, Pdks personel devam takip sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, Parmak izli geçiş sistemleri, Bariyer sistemleri, Turnike sistemleri, Telefon dinleme sistemleri, Görüntülü interkom sistemleri, Access kontrol sistemleri alanlarında anahtar teslimi projelerin satış, uygulama ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Satışını ve uygulamasını yaptığımız tüm ürünler CE belgesine sahiptir.

İlginizi Çekebilir

dyn

NVR Cihazları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bir NVR cihazı almayı düşünüyorum. Ama hangi cihazı almalıyım?; Nvr cihaz kodları VS (VioStor) ile …